Projekt ruszył pełną parą!!!:)

Wyjazd „nad wodę” wesołym autobusem😊, BHP przebywania nad wodą i zachowania się na plaży, zdrowe opalanie i zabawy w wodzie, to wspaniałe chwile spędzone przy i w wodzie. Plażowanie okazało się także super okazją do pogawędek …o wszystkim😊. Wszyscy wspaniale się spisali, było zabawnie, „naukowo” ale przede wszystkim bezpiecznie.

Druga część zajęć, to omówienie, przedstawienie i pokaz wędki spinningowej oraz przynęt stosowanych podczas łowienia metodą spinningową. Było dużo pytań, zabawnych sytuacji i pracy przy próbach zakładania przynęt😊. Najbardziej odważni próbowali swoich sił w łowieniu spinningiem. Tym razem uczyliśmy się oswajać z wodą i pływać przy pomocy makaronów do nauki pływania. Same makarony zrobiły ogromna furorę wśród uczestników projektu, także koło ratunkowe przysporzyło dużego zainteresowania.

Trzecie zajęcia, to wyjazd nad rzekę Wartę. Na malowniczym brzegu omówione pozostałe metody łowienia ryb, rozpoznawanie gatunków w rzekach i wodach stojących. Omówiliśmy zasady wędkowania w Polsce – pozwolenie na amatorski połów ryb – jak go zdobyć i jak łowić zgodnie z przepisami. Pracowaliśmy także nad przygotowaniem zanęty, zakładaliśmy przynęty i łowiliśmy metodą feeder. Na razie bez sukcesów, ale wszystko przed nami😊.